Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - 16UB SCSCL (2004)
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A6 : SCUFC 04 Boys Premier Red33333133336337 11  28  10  33  0 0
 A1 : UNITED FC 2004B Elite13033013113 19 5  2  10  12  0 1
 A7 : SCUFC 04 Boys Premier Blue30030110133318 5  -2  26  17  1 0
 A4 : ESC 04 Boys Challenge13303001100012 3  -6  30  18  0 1
 A5 : Florence 04 B13033010000011 3  -10  23  10  0 0
 A2 : Battery 04 Black000303030   9 3  -2  15  12  0 0
 A3 : CESA 04B Challenge1000010013  6 1  -10  26  11  0 0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175303  Wenwood Complex  07:45 PM  2 A3 vs A4CESA 04B Challenge 2 vs.ESC 04 Boys Challenge2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175298  SCUFC West Complex  09:00 AM  5 A1 vs A5UNITED FC 2004B Elite 2 vs.Florence 04 B2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175308  West Columbia Soccer Complex  11:00 AM  5 A4 vs A2ESC 04 Boys Challenge 3 vs.Battery 04 Black2
 175304  SCUFC West Complex  03:00 PM  4 A6 vs A3SCUFC 04 Boys Premier Red 8 vs.CESA 04B Challenge1
 175306  West Columbia Soccer Complex  05:00 PM  5 A2 vs A1Battery 04 Black 0 vs.UNITED FC 2004B Elite1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175295  SCUFC West Complex  05:00 PM  2 A5 vs A3Florence 04 B 2 vs.CESA 04B Challenge0

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175318  Red Owens Rec Complex  07:30 PM  C A4 vs A3ESC 04 Boys Challenge 3 vs.CESA 04B Challenge0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 303231  Southeastern Freight Lines Soccer Center  01:00 PM  A A7 vs A2SCUFC 04 Boys Premier Blue 1 vs.Battery 04 Black0
 175317  Southeastern Freight Lines Soccer Center  03:00 PM  A A1 vs A6UNITED FC 2004B Elite 0 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175316  Florence Soccer Complex  01:00 PM  7 A5 vs A2Florence 04 B 1 vs.Battery 04 Black2

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175296  Monaghan  07:00 PM  1 A4 vs A1ESC 04 Boys Challenge 1 vs.UNITED FC 2004B Elite2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175297  SCUFC West Complex  10:15 AM  4 A6 vs A2SCUFC 04 Boys Premier Red 5 vs.Battery 04 Black1
 303232  SCUFC West Complex  12:00 PM  4 A7 vs A4SCUFC 04 Boys Premier Blue 2 vs.ESC 04 Boys Challenge4
 175293  Spring Valley Presbyterian Church  05:00 PM  2 A2 vs A4Battery 04 Black 3 vs.ESC 04 Boys Challenge1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175307  Monaghan  07:00 PM  1 A3 vs A1CESA 04B Challenge 0 vs.UNITED FC 2004B Elite1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175301  CBSC Summerville Complex  11:00 AM  3 A2 vs A5Battery 04 Black 0 vs.Florence 04 B1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 306594  Southeastern Freight Lines Soccer Center  07:30 PM  3 A6 vs A7SCUFC 04 Boys Premier Red 7 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175302  Herdklotz Park  09:00 AM  1 A6 vs A1SCUFC 04 Boys Premier Red 3 vs.UNITED FC 2004B Elite0
 175289  Brushy Creek Complex  03:00 PM  1 A3 vs A6CESA 04B Challenge 4 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red4

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 303233  SCUFC West Complex  11:00 AM  2 A7 vs A3SCUFC 04 Boys Premier Blue 3 vs.CESA 04B Challenge1
 175290  Red Owens Rec Complex  01:00 PM  C A4 vs A5ESC 04 Boys Challenge 1 vs.Florence 04 B2

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175311  Red Owens Rec Complex  07:30 PM  C A1 vs A4UNITED FC 2004B Elite 1 vs.ESC 04 Boys Challenge1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175309  Southeastern Freight Lines Soccer Center  07:30 PM  3 A6 vs A5SCUFC 04 Boys Premier Red 3 vs.Florence 04 B0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175292  Wenwood Complex  09:00 AM  2 A1 vs A3UNITED FC 2004B Elite 2 vs.CESA 04B Challenge0
 303234  CBSC Summerville Complex  11:00 AM  5 A2 vs A7Battery 04 Black 4 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue0
 175305  Florence Soccer Complex  03:00 PM  7 A5 vs A4Florence 04 B 1 vs.ESC 04 Boys Challenge1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304021  SCUFC West Complex  03:00 PM  5 A7 vs A1SCUFC 04 Boys Premier Blue 1 vs.UNITED FC 2004B Elite1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 303235  Herdklotz Park  11:00 AM  2 A1 vs A7UNITED FC 2004B Elite 1 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175313  SCUFC West Complex  11:00 AM  6 A5 vs A1Florence 04 B 0 vs.UNITED FC 2004B Elite1

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 306595  Southeastern Freight Lines Soccer Center  07:30 PM  3 A7 vs A6SCUFC 04 Boys Premier Blue 0 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red6

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 303634  Brushy Creek Complex  09:00 AM  1 A3 vs A7CESA 04B Challenge 1 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue1
 175299  Red Owens Rec Complex  01:00 PM  C A6 vs A4SCUFC 04 Boys Premier Red 4 vs.ESC 04 Boys Challenge1
 303635  Red Owens Rec Complex  05:00 PM  C A4 vs A7ESC 04 Boys Challenge 0 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue8

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175312  Southeastern Freight Lines Soccer Center  01:00 PM  1 A2 vs A6Battery 04 Black 1 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red2
 306592  Florence Soccer Complex  03:00 PM  4 A7 vs A5SCUFC 04 Boys Premier Blue 2 vs.Florence 04 B0

Bracket - Thursday, November 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 306593  Florence Soccer Complex  07:30 PM  7 A5 vs A7Florence 04 B 1 vs.SCUFC 04 Boys Premier Blue2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175294  Match Cancelled  11:00 AM  1 A5 vs A6Florence 04 B
Forfeited Game
 0 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red3F

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175310  SCUFC West Complex  11:00 AM  4 A3 vs A5CESA 04B Challenge 6 vs.Florence 04 B0
 175314  Red Owens Rec Complex  03:00 PM  C A4 vs A6ESC 04 Boys Challenge 1 vs.SCUFC 04 Boys Premier Red3

Bracket - Sunday, December 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175291  Rain Out 11/16-11/17  01:00 AM  11 A1 vs A2UNITED FC 2004B Elite   vs.Battery 04 Black 
 175315  Rain Out 11/16-11/17  07:00 AM  55 A3 vs A2CESA 04B Challenge   vs.Battery 04 Black 

Bracket - Tuesday, December 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 175300  SCUFC West Complex  05:00 PM  3 A2 vs A3Battery 04 Black   vs.CESA 04B Challenge